תרגום תוכנה

תרגום תוכנה היא אחת הפעולות המבוקשות ביותר בתחום האפליקציות ובכלל – בכל העולם הטכנולוגי. היא מאפשרת ליצור קהל לקוחות גדול יותר, כזה שיוכל להשתמש בשירותי האפליקציה או התוכנה בהתאם לשפה הרלוונטית עבורו.

תרגומית

מהו תרגום תוכנה?

תרגום תוכנה הינו פעולה שמאפשרת שימוש בכמה שפות. לצורך העניין, אם ניקח את אפליקציית וויז, נוכל לראות את הפעולה בצורה הטובה ביותר. כאשר אנו בוחרים להפעיל את האפליקציה כאן בישראל, הפקודות שאנו מקבלים, המידע שאנו רואים על המפה וכל המעטפת הינה בשפה העברית. מדוע? מכיוון שהתוכנה מזהה שהמשתמש נמצא במדינת ישראל וסביר להניח שהוא משתמש בשפה העברית. כאשר משתמש שנמצא בחוץ לארץ ייבחר להשתמש באפליקציית וייז, הוא יקבל שירותים זהים לגמרי (הפקודות שאנו מקבלים, המידע שאנו רואים על המפה וכל המעטפת) אך בשפה הרלוונטית עבורו.

כיצד זה מקנה יתרון לתוכנה המתורגמת? ובכן, מספר הלקוחות הפוטנציאליים כמו מספר המשתמשים הפוטנציאליים שעשויים להשתמש בתוכנה גדל פי כמה מונים. הגידול הזה בכמות המשתמשים, הוא מה שיוצר לבעל התוכנה או האפליקציה את הגידול ברווחים שלשם אנו מכוונים.

מה חשוב לקחת בחשבון כאשר מבצעים תרגום תוכנה?

ובכן, אם החלטתם לבצע תרגום תוכנה לאפליקציה, לתוכנית או לכל דבר אחר, חשוב מאוד להקפיד על כמה דברים בסיסיים. חשוב מאוד לקחת בחשבון את כיוון הכתיבה או הקריאה של האפליקציה (שפות מסוימות עושות זאת מימין לשמאל ושפות אחרות ההיפך), צורת הניקוד של המילים, כיצד ממיינים את המספרים או המידע בסדר אלפביתי נכון, וכמובן לקחת בחשבון את ההבדלים התרבותיים – שימוש ביחידות מדידה שונות (מטר, אינץ, יארד) ושימוש בביטויים שעשויים להתפרש בצורה שונה ולעיתים פוגענית בשפות אחרות.

כיום לא מעט חברות מאפשרות להשתמש בשירותים חינמיים לביצוע תרגום תוכנה. עם זאת, חשוב לציין שביצוע תרגום תוכנה מדויק ונכון, הינו תהליך לא פשוט שמצריך ניסיון והבנה של דגשים רבים (הבדלים תרבותיים, הבדלי ניקוד, הבדלי סימון וכו'). שימוש בתוכנות חינמיות אלו, הינו נוח וקל לתרגום תוכנות פשוטות – אך החיסרון הוא ביצוע תרגום בצורה 'רובוטית'.
זו הסיבה המרכזית לכך שאנו ממליצים לכם להשתמש בשירותי תרגום תוכנה מקצועיים, כאלה שיאפשרו לכם להנפיק את התוכנה שלכם בצורה טובה יותר. הרי בסופו של דבר זה משרת אתכם – כך יותר אנשים יוכלו להשתמש בתוכנה שלכם, כמות הצפיות והחשיפות שלכם תגדל, וכתוצאה מכך הרווחים שלכם עתידים לגדול. לכן אנו ממליצים להשקיע איפה שצריך להשקיע.

צריכים שירותי תרגום ותוכן? מוזמנים לפנות אלינו ואחד מנציגינו יחזור אליכם

תרגומית