תרגום סימולטני

תרגום סימולטני הוא אחד מסוגי התרגומים הנפוצים ביותר, וסביר להניח שרבים מאיתנו נתקלו בו במהלך חיינו בסיטואציה כזו או אחרת, אך לא ידעו לקשר זאת לתחום הזה. תרגום סימולטני – מדוע הוא כה יעיל, כיצד הוא מסייע לנו ועל מה חשוב להסתכל?

תרגומית

מהו תרגום סימולטני?

תרגום סימולטני הינה פעולה שמבצעת תרגום לשטף דיבור כלשהו של גורם מסוים, ועושה זאת במקביל לכמה שפות. סביר להניח שמההגדרה הזו לא הבנתם יותר מדי, אך אם תחשבו על סיור שמבוצע בכל מוזיאון בעולם, בכל אתר תיירות או בכל מקום מתוייר בעולם – תוכלו להבחין במכנה משותף: כולם מאפשרים למבקרים לשמוע את ההסברים והפרשנות בשפה הרלוונטית אליהם, בין אם בספרדית, בעברית או באנגלית. דוגמא נוספת היא בעת נאום באום או בכל מקום אחר שמאגד כמה מדינות בעלות שפות שונות: כאשר ראש ממשלה מסוים מדבר ברוסית, סביר להניח שכל מי שלא מבין רוסית לא יצליח להבין מילה. באמצעות התרגום הסימולטני, מבוצע תרגום לשפות אחרות, כאלה שמאפשרות לנציגים אחרים בעולם להבין את נאום אותו אדם. למעשה, תרגום סימולטני מאפשר לנו לייצר שפה משותפת, כזו שתאפשר לנו לתקשר ברמה הבסיסית ביותר.

לאור השימושים השונים של תרגום סימולטני (החל מתרגום בכנסים בין לאומיים, תרגום במוזיאונים או בכל מקום בו יש עירוב שפות), חשוב מאוד שהתרגום יבוצע ברמה גבוהה ואיכותית, כזו שלא תחסיר מילה או פסיק מהנאום המקורי.

מדוע תרגום סימולטני נחשב לכה קשה?

ובכן, משימת התרגום הסימולטני נחשבת בעיניי רבים מעסקי התרגום השונים, כמשימה הקשה ביותר והמורכבת ביותר. מדוע? הסיבה המרכזית לכך היא המהירות הגבוהה שבה הדברים צריכים להתבצע. הרי אם נחזור לדוגמא הקודמת שלנו של נאום באום, אם התרגום לא יהיה מספיק מהיר – אנו נראה אנשים יושבים בחוסר מעש, וכל מכלול האירועים יהיה לא רציני ולא יעיל. באותה נשימה, חשוב מאוד שהתרגום יהיה איכותי ומדויק להפליא: זו אחת הסיבות המרכזיות לכך שאת הנאומים הסימולטניים מבצעים רק אנשים בעלי רקע וניסיון רב בתרגום קודם (בין אם תרגום רפואי, תרגום מסמכים, תרגום משפטי ועוד) וכאלה ששולטים בשפה המדוברת ברמת שפת אם.

אם גם אתם רוצים או זקוקים לשירותי תרגום סימולטניים – אנו ממליצים לכם לבצע סקר שוק שמתייחס גם למחירים וגם לחוות הדעת וההמלצות השונות לכל חברה. כך תוכלו למצוא את החברה האידיאלית עבורכם, מכל הבחינות בלי יוצא מן הכלל.

צריכים שירותי תרגום ותוכן? מוזמנים לפנות אלינו ואחד מנציגינו יחזור אליכם

תרגומית