תרגום אקדמי

תרגום אקדמי הוא סוג התרגום הנפוץ ביותר והשימושי ביותר ברחבי העולם: מדובר בתרגום שמבוצע עשרות ומאות פעמים מדי יום, והוא מאפשר לנו ליצור שפה משותפת עם מדינות אחרות בעולם בהיבט האקדמי.

תרגומית

מהו תרגום אקדמי?

תרגום אקדמי, הוא כל תרגום אשר אחראי לבצע המרה מדויקת של שפת המסמך. המסמכים הללו הם מסמכים אקדמיים ברובם – מחקרים, ניסויים, הסקת מסקנות, שיתופי פעולה בין מדינות זרות ועוד. כל מה שקשור לעולם האקדמי, שזקוק לשירותי תרגום מסיבות כאלה ואחרות, משתייך לתחום התרגום האקדמי. תרגום אקדמי דורש שליטה והיכרות מעמיקה עם שתי השפות – גם שפת המקור וגם השפה אליה אנו רוצים לתרגם. כאשר מדובר בתרגום מסמכי מחקר שונים, יש חשיבות רבה מאוד לדיוק ולסימנים הקטנים: תארו לכם שמתורגם מסמך מעברית לצרפתית, כאשר המתורגמן אינו בקיא בסימנים מסוימים בשפה העברית, כאלה שמעניקים משמעות אחרת לגמרי בשפה הצרפתית. במסמכים אקדמיים שעשויים לשרת אותנו בעתיד לטובת מחקר מסוים – מדובר בדיוק מופתי.

מעבר למקרים הללו, תוכלו לקחת שירותי תרגום אקדמיים במקרים שבהם אתם צריכים לתרגם עבודות להגשה באוניברסיטה או במוסד האקדמי בו אתם לומדים. נניח ויש לכם עבודה גדולה שאתם צריכים לבצע תרגום לאנגלית. סביר להניח שמדובר בפעולה שתדרוש מכם הרבה מאוד זמן וקשב, ולעיתים אין לכם את הזמן (כי אתם נמצאים בתקופת מבחנים, כי אתם נמצאים בעודף לימודים וכו'). ישנן לא מעט חברות שמספקות שירותי תרגום אקדמיים בשוק, כאלה שיוכלו לסייע לכם ולאפשר לכם להוריד את המשימה הלא פשוטה הזו מנטל הכתפיים שלכם.

כיצד בוחרים את חברת התרגום הטוסה ביותר?

על מנת שתוכלו לבחור את חברת התרגום הטובה ביותר, כזו שתעניק לכם שירותי תרגום מקצועיים ומדויקים ולא תפגע באיכות העבודה שלכם, תצטרכו להקפיד על כמה דברים.

הדבר החשוב ביותר הינו תיק העבודות. בקשו לראות עבודות קודמות שבוצעו על ידי אותה חברה שבה אתם מתעניינים. חברות רציניות, מאפשרות לקהל הלקוחות שלהם לצפות באופן עצמאי בעבודות לדוגמא שהן ביצעו לאורך השנים. כך תוכלו לדעת האם זו החברה שלכם, והאם אתם מכוונים לתרגום כזה.
משימה חשובה לא פחות היא משימת הביקורות וחוות הדעת. בדקו עם אנשים מהמוסד האקדמי שלכם, בפורומים ובקבוצות ייעודיות בנושא או בפורטלים אינטרנטיים שונים לגבי החברה המדוברת. כך תוכלו ללמוד מניסיון של אחרים, ולמנוע מכם מצבים שבהם אתם לוקחים את שירותי החברה שתבזבז לכם זמן וכסף.

צריכים שירותי תרגום ותוכן? מוזמנים לפנות אלינו ואחד מנציגינו יחזור אליכם

תרגומית