תרגום משפטי

תרגום משפטי כשמו כן הוא, הינו סוג תרגום שמקנה למסמכים מסוימים שצריכים לעבור תרגום, תוקף משפטי. מי שמבצע את תרגום המסמכים המשפטיים הוא נוטריון – על כך נרחיב בהמשך העמוד.

תרגומית

מהו תרגום משפטי?

תרגום משפטי של מסמכים נועד לאפשר הענקת תוקף משפטי למסמכים בשפות זרות. במקרים של תעודת לידה, תעודת פטירה, תעודת נישואין, ירושות וכל דבר אחר שמגיע ממדינה זרה (עולים חדשים או יורדם) – יש צורך לבצע תיקוף משפטי למסמך. כיצד מבצעים תיקוף משפטי? על ידי תרגום המסמך בצורה המדויקת והרהוטה ביותר. פעולה זו מתבצעת על ידי נוטריון – עורך דין מוסמך על פי חוק, שביצע השתלמות ייעודית שמעניקה לו את הסמכות להיות נוטריון. חשוב לציין שלימודי נוטריון הינם לימודים יוקרתיים, ולא כל עורך דין יכול לעשות אותם (נדרש וותק מסוים והמלצות במקרים חריגים).

 

תרגום המסמכים המשפטיים שמבוצע על ידי נוטריון, עולה כמה מאות שקלים (המחיר משתנה בהתאם לסוג המסמך אותו צריך לתרגם, וכמובן בכמות המילים שיש לתרגם). 

באילו מקרים נצטרך תרגום משפטי?

ישנם מקרים רבים ונפוצים שבהם תצטרכו את שירותיו של נוטריון שיבצע עבורכם שירותי תרגום משפטיים. הדוגמא הנפוצה ביותר היא במקרים של הוצאת דרכון זר או הוצאת אזרחות זרה. במקרים אלו, יש צורך להציג לגורמי המדינה הזרה את המסמכים הרלוונטיים (לרבות תעודות לידה, אילן יוחסין וכו'). מקרה נוסף הוא לצורכי הגירה או עלייה למדינה חדשה, ובמקרים רבים אחרים שבהם יש התערבות של גורמים משפחתיים ממדינות זרות (מקרי פטירה, ירושה על ידי אב/אם שאינם נמצאים בישראל).

חשיבות התרגום המשפטי של מסמכים שונים (כדוגמת המסמכים שציינו לאורך המאמר) הינה בטלה בהנחה והתרגום אינו מבוצע בצורה מדויקת. לכן, בהנחה ואתם זקוקים לשירותיו של נוטריון על מנת שיבצע תרגום למסמך כזה או אחר, ודאו כי אתם הולכים לנוטריון שבקיא בשפה הרלוונטית ומכיר אותה בצורה מושלמת. היו מקרים לאורך ההיסטוריה המשפטית של מדינת ישראל (אומנם מעטים – אך הם קרו), שלמסמכים משפטיים שעברו ניתוח ותרגום משפטי על ידי נוטריון לא ניתן אישור (לרוב בגלל אי דיוק בתרגום המסמך).
תוכלו למצוא מגוון רחב של נוטריונים בכל שפה שהיא, ולכן אנו ממליצים לכם לקחת בחשבון ולהתייחס להמלצות, לחוות דעת ולביקורות של אנשים אחרים שביצעו פעולות זהות לפעולות שאתם עתידים לבצע. כך תוכלו ללמוד מניסיון האחרים, ולוודא שאתם לא עושים פעולות שעשויות לעלות לכם בזמן וכסף.

צריכים שירותי תרגום ותוכן? מוזמנים לפנות אלינו ואחד מנציגינו יחזור אליכם

תרגומית